szechenyi2020

Főoldal > GYIK – Gyakran Ismételt Kérdések

Gyakran Ismételt kérdések

Assistance biztosítás:

Tényleg bármikor (akár éjjel is) hívhatom az assistance számot, igénybe vehetem a biztosítást, ha baj van?
Igen, tényleg 0-24-ben hívhatóak, a szolgáltatás lényege pont az, hogy bármikor segítséget nyújtson.

 

Balesetbiztosítás:

Mit tartalmaz egy alap balesetbiztosítás és milyen extrákkal bővíthető?
A balesetbiztosítás váratlan, sokszor súlyos, tragikus baleseti eredetű biztosítási események bekövetkezte esetén nyújt pénzügyi támogatást a felépülés anyagi terheinek csökkentése érdekében.
A legtöbb balesetbiztosítási csomag tartalmaz baleseti halálesetre, balesetből eredő maradandó egészségkárosodásra, csonttörésre, baleseti eredetű műtéti térítésre, kórházi napi térítésre, valamint égési sérülésre térítő fedezetet, de kibővíthetjük pl. lágyrészek sérülésével vagy keresőképtelenség térítésével.

Gyerekekre is lehet kötni balesetbiztosítást?
Igen, a balesetbiztosítások megköthetőek egyénileg, valamint az egész családra is. Sőt, van olyan biztosító aki kifejezetten a Z generáció életvitelének megfelelően fejlesztette ki termékét.

Mi az a családi balesetbiztosítás?
Röviden ez azt jelenti, hogy biztosítási szerződésen belül a család több tagját egyszerre lehet fedezet alá vonni egyező, vagy akár eltérő csomagok választásával is.

 

CASCO:

Elektromos vagy hibrid autóra drágább CASCO-t kötni, mint egy benzinesre vagy dízelesre?
Általánosságban drágább, ennek több oka is van.

  • az elektromos autók alkatrészei többe kerülnek a hagyományosénál
  • az elektromos autók még viszonylag újak a piacon, ha javítani kell az autót, akkor nehezen lehet bontott alkatrészhez hozzájutni, az új alkatrész pedig drágább
  • a hibrid és az elektromos autók többe kerülnek a benzines és dízeles autóknál, így a biztosítónak is többet kell fizetnie egy káreseménynél, akár totálkárnál

Ugyanakkor a casco (és kötelező) biztosítás díját is rengeteg dolog befolyásolhatja a gépjármű adatokon kívül: szerződő adatai (születési dátum, mennyire tapasztalt vezető, van e jogosítványa, állandó lakcíme Budapest/vidék), díjfizetés üteme és módja, választott önrész, egyedileg adható kedvezmények (pl. többszerződéses kedvezmény, elektronikus kommunikációs kedvezmény), bónusz. Tehát lehet, hogy a szomszéd kevesebbet fizet az elektromos autó biztosítására, mint én a benzinesére.

Van „korhatár” ha CASCO-t szeretnék kötni az autómra?
Konkrét korhatár nincs, ugyanis a biztosítók egyedi elbírálása alá tartozik az, hogy egy adott évjáratú autóra vagy a konkrét gépkocsira nyújtanak e biztosítási fedezetet. Elképzelhető, hogy egy idősebb, de jó állapotú, keveset futott, megkímélt autóra tudunk biztosítást kötni, de egy „újabbra” nem, ha a szemle során kiderül, hogy rossz állapotú, esetleg sérülések is találhatóak rajta.

 

Csoportos balesetbiztosítás:

Van bármilyen adókezvezmény vagy bármilyen más előny, ha ezt a juttatást adom a munkavállalóimnak?
Munkabérként adózik

 

Drón biztosítás:

Ha üzleti célból használok drónokat, akkor köthetek kedvezményesen biztosítást? Van olyan, hogy drónflotta?
A drónra köthető felelősségbiztosítási szerződésbe felvehető több drón is. A díj kedvezőbb lehet, ha több drónt is biztosítunk. A casco „jellegű” drónbiztosításhoz egyedi ajánlatokat kell kérnünk a biztosítóktól, így itt az ajánlat feltételeitől függ, hogy a biztosító nyújt e kedvezményt több drónra történő biztosításkötés esetében.

Minden drónbiztosítás megfelel az aktuális törvényi elvárásoknak, vagy figyelni kell rá, melyiket válasszam?
A biztosítási feltételek és a jogszabályok is változhatnak, ezért a szerződés megkötése előtt mindenképpen össze kell vetni a kettőt, hogy a legmegfelelőbb biztosítást választhassuk ki. Ellenőrizni kell, hogy az adott drónra vonatkozó törvényi előírás összhangban van-e a biztosító által nyújtott kártérítési limittel.

 

Egészségbiztosítás:

Köthetek az egész család számára egészségbiztosítást? Ha igen, mire kell figyelni?
Igen, az egész család számára köthető egészségbiztosítás. Ami fontos, hogy családi szerződés esetén csak egymás közeli hozzátartozói lehetnek biztosítottak, akik közös háztartásban élnek.

Különböző magánkorházakkal van kapcsolatban a biztosító, amelyek közül választhatok egészségbiztosítás esetében?
A biztosító egészségbiztosítási szolgáltatást nyújtó kiemelt és prémium együttműködő partnerekkel áll kapcsolatban az ország egész területén. Ezek jellemzően magánkórházak, diagnosztikai központok, valamint magánrendelők.

 

Életbiztosítás:

Az életbiztosítás összevonható egészségbiztosítással vagy balesetbiztosítással?
Igen, balesetbiztosítással összevonható ez a biztosítás.

Mennyi a minimum idő, amire érdemes életbiztosítást kötni?
Életbiztosítások esetén a minimum idő általában 10 évnél kezdődik. Ilyenkor a szerződés az első éveiben úgymond önmagát emészti fel a költségek fedezésével, majd hosszútávon kezd megtérülni. Érdemes több konstrukciót is összehasonlítani, illetve több időtartamot is megvizsgálni, hiszen ezek a termékek rendkívül összetettek.

 

Építési-szerelési biztosítás:

Építési-szerelési biztosítást nekem kell intézni a házam építésénél vagy a kivitelezőnek?
Lehet lakossági építési-szerelési biztosítást kötni, tehát a magánszemély is szerződhet, de általában a kivitelező szokta ezt vállalni. Gyakran van nekik keretszerződésük, amibe csak az adott projektet bejelentik, így egyszerűbb az ügyintézés.

Kötelező építési-szerelési biztosítást kötni, ha építkezésbe kezdünk?
Nem kötelező ilyet kötni, céges hiteleknél szokták elvárni. Ha magánszemély építkezik, a bank csak lakásbiztosítást vár el a folyósításhoz. Illetve cégeknél is pályázatoknál vagy hitelnél várnak el hasonló fedezetet.

 

Flottabiztostás:

Ételfutár cégem van. A motorok és az autók egy flottába is kerülhetnek?
Igen, biztosíthatóak egy keretszerződésben a különböző gépjármű kategóriák. Egy flotta keretszerződés megkötéséhez min. 5 db gépjárműre van szükség. Ha van elegendő gépkocsi, meg tudjuk – és meg is szoktuk – vizsgálni, hogy el tudunk e érni kedvezőbb díjat, ha több flottát indítunk az ügyfélnek, más-más biztosítónál.

 

Jogvédelmi biztosítás:

Kirúgtak a munkahelyemről, szerintem szabálytalanul. Igénybe vehetem ezt a biztosításomat valamire?  
Nyújt munkajogi jogvédelmet, így igen igénybe lehet venni.

 

KGFB:

Egy biciklist is kármentesít a KGFB, ha összeütközök vele?
Igen, amennyiben megállapítást nyer, hogy én voltam a hibás a balesetnél.

Mi történik, ha nem kötök az autómra KGFB-t?

  • a díjjal nem rendezett napokra fedezetlenségi díjat számolnak fel, melynek gépjármű kategóriától függően napi díja van. Segédmotorkerékpárra nincs fedezetlenségi díj, de arra is kötni kell biztosítást
  • a mabisz kártalanítási számla téríti a károsult fél kárát. A károkozó a Kártalanítási Számlafelé kell majd kifizetnie a kár összegét, és a MABISZ adminisztrációs költségeit is!
 
Kishajó-biztosítás:

Mitől függ a kishajó-biztosításom díja? A hajó korától vagy állapotától?
A kishajó-biztosítások díja általában a hajó kora, műszaki adatai, állapota, valamint a felhasználás módja és helye alapján is módosulhat, ezek a díjmódosító tényezők.

Csak magyarországi hajózásra érvényes a biztosításom vagy akár az Adriára is?
A biztosítás mindig a kötvényben megjelölt hajózási területeken érvényes, de legfeljebb az európai szárazföld természetes és mesterséges vizein, illetve az Adriai-tenger part menti vizein.

 

Kockázati életbiztosítás:

Ha nyaralásra megyek érdemes kockázati életbiztosítást kötnöm?
Az ember hajlamos arra gondolni, hogy a balesetek, betegségek és a halálesetek csak a nyaralások során következhetnek be, de ez sajnos nem igaz. Érdemes a kockázati életbiztosítást hosszú távra megkötni, hiszen a hétköznapok során is előfordulhatnak balesetek, közel sem csak az utazás és a nyári időszak tartogathat váratlan helyzeteket.

Mennyi időre lehet maximum vagy mennyi időre érdemes kockázati életbiztosítást kötni?
Az életbiztosítások általánosságban akár 50 évre is megköthetőek életkortól függően. Mi azt javasoljuk, hogy minimum 10 éves tartammal érdemes megkötni őket.

70 évesen még köthetek kockázati életbiztosítást?
A korhatárt általában a biztosítók 70–80 év körül szabják meg, így ez eltérő. Igény felmerülése esetén mi minden esetben körbejárjuk és bemutatjuk az ügyfél számára a legjobb lehetőségeket, igyekszünk akár egyedi kedvezményeket, lehetőségeket is keresni.

 

Környezetvédelmi biztosítás:

Mely hulladéktermelők kötelezettek a környezetvédelmi biztosítás megkötésére? 
A hulladékkal kapcsolatos nyilvántartási és adatszolgáltatási kötelezettségekről szóló 309/2014. (XII. 11.) Korm. rendelet 11. § (5) alapján a hulladéktermelő évente a tárgyévet követő év március 1. napjáig adatot szolgáltat a képződött hulladék mennyiségéről.
A hulladéktermelő gazdálkodó szervezet akkor köteles biztosítást kötni, ha bármely telephelyén a képződött és birtokolt hulladék éves mennyisége
       a) veszélyes hulladék esetén a 200 kg-ot,
       b) nem veszélyes hulladék esetén – a c) pontban foglaltak kivételével – a 2000 kg-ot vagy
       c) nem veszélyes építési-bontási hulladék esetén az 5000 kg-ot meghaladja.

Hulladéktermelők esetében milyen biztosítási összeggel kell megkötni a környezetvédelmi biztosítást?
Legalább 10 millió Ft káreseményenként és biztosítási időszakonként.

Hogyan kell megkötni a környezetvédelmi biztosítást, ha a hulladéktermelőnek több telephelye van?
Telephelyek számától függetlenül egy környezetvédelmi biztosítást kell kötni

Mennyi a fizetendő éves díj?
A fizetendő éves díjat meghatározza a cég hulladéktermelői vagy hulladékgazdálkodói tevékenysége, a választott kártérítési limit, a díjfizetési ütem,a cég árbevétele és bizonyos biztosítók esetében a megtermelt hulladékmennyisége.

Mely hulladékgazdálkodók kötelezettek a környezetvédelmi biztosítás megkötésére? 
Azok a hulladékgazdálkodó szervezetek, amelyek a Hulladéktörvény szerint hulladékgazdálkodási engedélyhez vagy nyilvántartásba vételhez kötött tevékenységet végeznek. 

Mi a teendő akkor, amennyiben egy Ügyfél egyszerre hulladéktermelő és hulladékgazdálkodó? 
Ebben az esetben elegendő egy környezetvédelmi biztosítás megkötése, a hulladékgazdálkodóra vonatkozó szabályozások szerint. 

Milyen időponttól kezdődően kell megkötni a környezetvédelmi biztosítást? 
Hulladéktermelők esetében a biztosítási kötelezettség 2024-01-01 hatállyal áll fenn. Hulladékgazdálkodók esetében a 2024-01-01 után induló hulladékgazdálkodási eljárásokban és engedélymódosítási eljárásokban. 

Hogyan kell megkötni a környezetvédelmi biztosítást, ha a hulladéktermelőnek több telephelye van? 
Telephelyek számától függetlenül egy környezetvédelmi biztosítást kell kötni. 

Mi a biztosított tevékenység hulladéktermelő vállalkozás esetén? 
Két tevékenység közül lehet választani, a két tevékenység együttesen nem használható: 

  • Nem veszélyes hulladék termelése 
  • Veszélyes és nem veszélyes hulladék termelése 

Kérjük, hogy a megfelelő biztosított tevékenység kiválasztásánál kellő gondossággal járjatok el, azaz ne keverjétek össze a hulladéktermelő és hulladékgazdálkodó tevékenységeket. Hulladékgazdálkodói tevékenység csak olyan Ügyfél esetében kerüljön kiválasztásra, aki rendelkezik engedéllyel vagy bejelentéshez kötött tevékenységet végez. 

Ki ellenőrzi és meddig kell igazolni a környezetvédelmi biztosítás megkötését?
A hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény 72. § (1) szerint a környezetvédelmi biztosítás kötésére kötelezett személy az üzleti év végét követő év május 31-ig a hulladékgazdálkodási hatóságnak igazolja, hogy a környezetvédelmi biztosítást megkötötte, a pénzügyi biztosíték, a céltartalék rendelkezésére áll.
Hulladékgazdálkodók esetében a koncessziós társaság (MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.) is kérheti a környezetvédelmi biztosítás bemutatását.

Melyek a leggyakrabban előforduló veszélyes hulladékok? Mi minősül veszélyes hulladéknak?
Fáradt olaj, gépolaj, olajat tartalmazó hulladék, vegyi anyagok, gyógyszerek, kémiai anyagok, veszélyes anyagokat tartalmazó építőipari hulladék, elektronikai hulladékok, festékanyagok, oldószerek, savak, lúgok, növényvédő szer, fénycsövek, egyéb higanytartalmú hulladékok.
A hulladékok tételes listája a hulladékjegyzékről szóló 72/2013. (VIII. 27.) VM rendelet 1. sz. mellékletében látható. Ebben a listában a (*)-gal jelölt sorok jelölik a veszélyes hulladékokat.

 

Lakásbiztosítás:

Hogyan köthetek külön, csak ingóságaimra lakásbiztosítást?
A lakásbiztosítási szerződés megköthető az ingatlan értékének felvétele nélkül, csak ingóság bebiztosításával.

Mennyi időre köthetek lakásbiztosítást?
A lakásbiztosítási szerződések alapvetően egy éves kezdő időtartammal kerülnek megkötésre, mely módozattól függően felmondható vagy fenntartható az indexálás elfogadásával. Ez utóbbi azt jelenti, hogy az évfordulókor a biztosító elküldi az új díjat, és ha az számunkra megfelelő, akkor nem szükséges váltani, automatikusan „folytatódik” a szerződés. A működés ebből a szempontból hasonló a KGFB szerződésekhez.

Több ingatlan esetében van kedvezményes lakásbiztosítási lehetőség, mint a flottabiztosításnál?
Alapvetően nincs, több szerződés egy biztosítónál való megléte azonban jelenthet kedvezményt. Ezért kérdezünk rá mindig, hogy van-e már valahol az ügyfélnek bármilyen biztosítási szerződése.

Vettem egy új TV-t és felújítottam a fürdőszobát. Kinél és hogyan jelentsem ezt be, hogy értékkövetést végezzünk a lakásbiztosításommal?
Érdemes a tanácsadó kollégát (akivel kötődött a szerződés) vagy minket felkeresni, néhány kérdés, egyeztetés után, ha lehetséges, könnyen és gyorsan átdolgozzuk a szerződést, kiterjesztjük a fedezeteket.

 

Mezőgazdasági biztosítások:

Maximum hány hektár területre köthetek mezőgazdasági biztosítást?
Ilyen maximum nincs, az ültetvény és az igényelt fedezetek alapján egyedi elbírálás történik.

Maximum hány állatra köthetek mezőgazdasági biztosítást?
A biztosítók szerencsére nem határoznak meg ebben maximumot, az állatállomány alapján mindig egyedi elbírálást alkalmaznak.

A traktoromra, boronára és egyéb mezőgazdasági munkaeszközeimre is mezőgazdasági biztosítást kell kössek?
Attól függ, hogy mire szeretné biztosítani az ügyfél az eszközöket. Fost tényező lehet az is, hogy ha tárolja őket: pl. ha egy garázsban a telephelyén, akkor tűz és elemi kár esetén bele tudja vonni a traktort a szerződésbe. Ha viszont arra szeretné biztosítani ezeket, hogy ha összetörik közúti közlekedés közben, akkor géptörést kell rá kötni.

 

Műszaki garancia-biztosítás:

Mennyi időre köthetek műszaki garancia-biztosítást az autómra?
A műszaki garancia-biztosítás akár 3 évre is megköthető, de ez több mindentől is függhet. Ha megvan az autó és az igény, érdemes a segítségünket kérni, hogy megtaláljuk a legjobb megoldást!

Bármilyen járműre köthetek műszaki garancia-biztosítást?
Műszaki garancia-biztosítást személygépjárműre, tehergépjárműre, buszra, motorkerékpárra, mezőgazdasági traktorra, valamint pótkocsira tudunk kötni

Mikor köthetek műszaki garancia-biztosítást biztosítást?
Egyes biztosítók esetében elvárás, hogy a biztosítást az az adásvétel napján megkössék, míg mások esetében ez az adásvétel dátumától számított 15 napon belül történhet bármikor.

Ha a cégemet egy kisteherautóval szeretném bővíteni, amit használtam vettem, köthetek rá műszaki garancia-biztosítást?
Természetesen, a szerződés jogi személyként is megköthető és nincs kitétel a kisteherautókra sem.

 

Műtárgybiztosítás:

Méretet, anyagot vagy értékét tekintve van-e olyan műtárgy, ami nem biztosítható?
Általánosságban ilyet nem lehet kijelenteni, attól függ, hogy mit, hogyan szeretne biztosítani az ügyfél. Mi, mint alkuszcég mindenre nyitottak vagyunk és mindig kérünk ajánlatokat, hogy a lehető legjobb konstrukciót találjuk meg.

Mozgó kiállításom van Európában – köthető a szobrokra műtárgybiztosítás? 
Ez a szobrok anyagától, és akár a kiállítás védelmétől függhet. Általában ezek a biztosítások egyedi elbírálás alá esnek, így mindenképpen érdemes minden szempontot megvizsgáltatni egy alkuszcéggel.

A festményemet kiállították a Nemzeti Múzeumban. A múzeum kötött rá biztosítást, ennek ellenére nekem is kellene?
Egy káreseményt egy biztosításra lehet bejelenteni. Érdemes megvizsgálni, hogy milyen káreseményre kötött a Múzeum biztosítást, és hogy ha nem fedi le teljeskörűen a festmény értékét vagy lehetséges káreseményeket ez, akkor érdemes külön kötni mást is.

 

Nyugdíjbiztosítás:

Hány évesen érdemes nyugdíjbiztosítást kötni?
A nyugdíjbiztosításokat érdemesebb fiatal korban, kisebb biztosítási összeggel fizetni, hisz így több idő áll rendelkezésünkre a nyugdíjas évek bebiztosítására.

Általam meghatározott havi befizetés van nyugdíjbiztosítások esetében?
A szerződéskötés utáni egy évben a meghatározott havidíjak kerülnek befizetésre, majd a korosítás végett indexálódik a szerződés minimum 3%-al. Tehát nem, nem egyediek a befizetések, de előre meghatározhatóak.

Mi történik abban az esetben, ha már nem tudok a nyugdíjbiztosítónak havonta fizetni, mert pl. ha munkanélküli lettem?
Ha az ügyfél átmenetileg nem tudja fizetni biztosítását, a szabályzatban meghatározott feltételek szerint szüneteltetheti a díjfizetést, és anyagi körülményei javulása esetén folytathatja befizetéseit. Nagy előny, hogy az ezekre az időszakokra be nem fizetett díjakat nem kell utólag megfizetni.

 

Produkcióbiztosítás:

A filmforgatás előtt vagy közben is köthető produkcióbiztosítás?
Általánosságban minden biztosítást a kockázatviselés kezdete előtt kell megkötni (ebben az esetben tehát a forgatás megkezdése előtt). Ha közben szeretné megkötni az ügyfél, az egyedi elbírálás alá esik. Fontos megjegyezni, hogy ilyenkor viszont a korábban keletkezet károkra nem térít a biztosító.

Az egyik napon egy fegyveres harcos jelenetet forgatunk majd. Csak erre az egy napra is köthetek produkcióbiztosítást?
A szerződő a biztosítás megkötésekor köteles közölni a kaszkadőr jeleneteket, melyeket, ha olyannak talál a biztosító, akkor kockázatfelmérést végez. Ezt követően döntik el, hogy milyen feltételek mellett térítik az adott jelenetet, de igen, összességében van ilyen lehetőség.

 

Rendezvényelmaradás-biztosítás:

A rendezvény előtt mennyivel hamarabb kell megkötni a rendezvényelmaradás-biztosítást?
Legkésőbb a kockázatviselés kezdetét megelőző nap kell beérkeznie az aláírt ajánlatnak. Tehát ha az egész időtartamot szeretnénk biztosítani, akkor a kezdés előtt egy nappal.

Rendezvényszervező irodaként akár több eseményre is lehet csoportosan rendezvényelmaradás-biztosítást kötni?
Két lehetőség van: vagy az adott projektre meghatározott időre lehet kötni biztosítást, vagy pedig lehet a cég tevékenységére éves szinten felelősségbiztosítást kötni. Ez árbevétel és tevékenység alapján kerül megkötésre, itt nem kell jelezni az adott projektet, csak ha káresemény történik.

A teljes várható/kalkulálható bevételt kifizeti a biztosító, ha elmarad a rendezvény?
Ha olyan biztosítást köt az illető, és a feltételekben meghatározott okok miatt marad el a rendezvény, akkor igen.

 

Társasház-biztosítás:

Mennyi időre köthető a társasház-biztosítás és ki köti ezt?
Társasház-biztosítást köthet egy társasház vagy lakásszövetkezet is. Általában a közös képviselő intézi, majd a lakóközösséggel egyeztetve köti meg a szerződést. A biztosítás szerződője a társasház. A szerződés határozatlan időre jön létre, de évforduló előtt legkésőbb 30 nappal felmondható.

Honnan tudom, hogy van-e a társasházunknak biztosítása?
A közös képviselőnél, lakásszövetkezet kapcsolattartjánál kell érdeklődni, hiszen ő az illetékes a társasház-biztosítás megkötésében.

Nálunk van társasházbiztosítás. Akkor nem érdemes lakásbiztosítást kötnöm külön?
Mindenképpen érdemes konzultálni velünk erről. Megvizsgáljuk a jelenlegi társasház biztosítást, megnézzük a biztosítási összeget és fedezeteket. Elképzelhető, hogy a társasház biztosítás a lakás értékének csak egy töredékét fedi le. Például a lakás értéke 25.000.000 Ft, viszont a társasház biztosítás alapján csak 10.000.000 Ft összegig van biztosítva. Ebben az esetben a különbözetre, tehát 15.000.000 Ft értéken kell biztosítanunk a lakást a saját lakásbiztosításban. A társasház biztosítás ritkán tartalmaz a lakók saját tulajdonú ingóságaira kiterjedő fedezetet, ezért ingóság biztosítást mindenképpen érdemes kötni. Mindezek mellett a lakásbiztosítást számos hasznos fedezettel tudjuk kiegészíteni: pl. balesetbiztosítás, kisállat biztosítás, okoseszközök biztosítása.

 

Utasbiztosítás:

Családi csomag is elérhető vagy személyenként kell kötni?
Az utasbiztosítási szerződés megköthető az összes utasra, egyben, nem szükséges személyenként kötni. Egyes biztosítók kedvezményt is nyújtanak, ha az egész családra, vagy csoportra kötünk biztosítást.

Van valamilyen kizáró ok, ami miatt nem tudok utasbiztosítást kötni?
Utasbiztosítások esetében:

  • az egyik legfontosabb kérdés, hogy mennyi idő van még hátra az utazás megkezdéséig. Van, ahol az indulás előtti nap meg kell kötnünk a szerződést, de egyes biztosítóknál csak annyi az elvárás, hogy a megkötés pillanatában még Magyarországon kell tartózkodniuk a biztosítottaknak.
  • kizáró ok lehet az úti cél, mely szintén biztosítónként eltérő feltétel. Van olyan ország, ahol egyáltalán nem érvényes az utasbiztosítás, valahol pedig pótdíj megfizetése esetén tudunk utasbiztosítást kötni.
  • fontos és keresett kiegészítő a gépjármű asszisztencia biztosítás, azonban itt a gépjármű életkora és kategóriája lehet kizáró ok (pl. tehergépkocsira nem köthető asszisztencia, motorkerékpárra viszont egyes biztosítóknál igen).
  • sokszor előfordul, hogy az utasbiztosítás megköthető, de bizonyos fedezetekre alkalmaz kizárást a biztosító: pl. meglévő (idült) betegség külföldi kórházban történő kezelését nem téríti a biztosító; egyes sportok még az extrém sport fedezet alól is ki vannak zárva

Ha hosszú távra, hónapokra-évekre utazom el valahova, akkor is utasbiztosítást kössek vagy inkább az adott országban keressek valamilyen ottani biztosítót?
Ilyenkor több lehetőség közül is választhatunk. A biztosítóknál általában 90 nap és 1 év között mozog az a leghosszabb időtartam, amire utasbiztosítást köthetünk. Ha egy éven belül több utazást tervezünk, kisebb megszakításokkal, akkor köthető éves bérlet: meghatározott számú napa kötjük a biztosítást, amit a külföldi tartózkodásunk alatt használunk fel. Ha nem életvitelszerűen tartózkodunk kint, akkor mindenképpen érdemes az Európai Egészségbiztosítási Kártyát kiváltani, hogy az TB finanszírozott ellátásokat kint is igénybe vehessük.

 

Vállalati felelősségbiztosítás:

A 4, vállalati vagyonbiztosítási típus egyszerre is köthető?
Alapvetően vagyon- és felelősségbiztosítás, valamint géptörés és elektronikai berendezések biztosítása köthető egy fedezeten belül.

 

Van, akinek kötelező felelősségbiztosítást kötni, ha vállalkozást indít?
Vannak olyan tevékenységek, melyekhez törvényileg előírás az ilyen biztosítás. pl. egészségügyi tevékenységek, könyvelő stb. Fontos, hogy a törvény mindig csak felelősségbiztosítás kötésére kötelezi az ügyfelet, másra nem, de érdemes komplex konstrukciókban gondolkodni.

 

Vállalati logisztikai biztosítás:

Érdemes BÁF mellé szállítmánybiztosítását is kötni? 
Igen, mert az egyik felelősségi kár – tehát csak akkor térít, hogy ha a szerződő hibájából történik káresemény. Míg a szállítmánybiztosítás egy vagyonbiztosítás, mely nem vizsgálja, hogy ki hibájából történt a káresemény, csak azt, hogy mi történt az áruval. Így, hogy teljes körű védelme legyen az ügyfélnek érdemes mind a két szerződést megkötni.

Van olyan termék vagy áru, amelyekre nem köthetek szállítmánybiztosítást?
Igen, például nemesfém, drágakő, készpénz, értékpapír stb. Ezért is fontos, hogy ne álljunk meg egy biztosító ajánlatánál, hanem kérjük egy alkusz segítségét, aki az adatok alapján megvizsgálja számunkra a teljes piacot és az összes lehetőséget.

 

Vállalati vagyonbiztosítás:

Vannak olyan ágazatok/szektorok, amelyekre nem köthető vállalati vagyonbiztosítás?
Ez mindig változó, mi minden esetben megpróbáljuk az ajánlatkérést az összes lehetséges biztosítónál. Ez azért van, mert a végső konstrukció nagyon sok tényezőtől függ, pl. a cégtől magától vagy attól, hogy milyen fedezetet szeretne.

Értesülj híreinkről elsőként!
Iratkozz fel hírlevelünkre!